Veckoauktion (e-auktion) den 4 augusti 2008

  • Order by

  • 8181 Matta
    orientalisk, Meshkin, 107x397 (sned)
    Sold: SEK 300

    Sold den 4 augusti 2008
  • 8295 Matta
    orientalisk, Pakistan "Chi-Chi" 281x366
    Sold: SEK 6200

    Sold den 4 augusti 2008
  • 7227 Matta
    orientalisk, Semi-antik Hamadan, 195x137
    Sold: SEK 1000

    Sold den 4 augusti 2008
  • 6277 Matta
    orientalisk, Semi-antik Kerman, 210x285 (fläckar)
    Sold: SEK 1500

    Sold den 4 augusti 2008
  • 8277 Matta
    orientalisk, Semi-antik Meymeh, 137x194 (slitage)
    Sold: SEK 800

    Sold den 4 augusti 2008
  • 8274 Matta
    Sold: SEK 700

    Sold den 4 augusti 2008
  • 8177 Vapenkista
    1800-tal, blekinge
    Sold: SEK 1100

    Sold den 4 augusti 2008
  • 8122 VASE
    Sold: SEK 500

    Sold den 4 augusti 2008
  • 8058 Vas
    Berndt Friberg, Gustavsberg Studio, höjd: 16
    Sold: SEK 3000

    Sold den 4 augusti 2008
  • 8173 VASE
    Sold: SEK 1200

    Sold den 4 augusti 2008
  • 8059 VASE
    signerad Kellander, etsad dekor, höjd: 23
    Sold: SEK 150

    Sold den 4 augusti 2008
  • 8188 VASE
    signerad Leena Heinonen, höjd: 20
    Sold: SEK 100

    Sold den 4 augusti 2008